Simona Babčáková

Lektoruju živé workshopy bez nudné omáčky

Provedu vás prakticky vědomou komunikací, abyste mohli tvořit funkční vztahy a žít v radosti. Ukážu vám, jak se vyhnout syndromu vyhoření. S humorem a bez růžových brýlí.

Workshopy Simony Babčákové o vědomé komunikaci a prevenci syndromu vyhoření

Přihlaste se na

Nadcházející workshopy

Není tady váš termín?

Napište na simona@babcakova.cz a spolu jej naplánujeme.

Workshop

Symbol Simony Babčákové 2

Vědomá komunikace

Vědomá komunikace je umění, které vám umožní budovat dlouhodobé vztahy, založené na vzájemné spolupráci. Na workshopu se zorientujete v pravidlech efektivní komunikace, prakticky si je vyzkoušíte a zažijete. Zvědomíte si, že existuje komunikace vnitřní a vnější, verbální a neverbální. Dotkneme se transparentnosti, nastavování hranic, práce s emocemi i skrytých motivací.

Symbol Simony Babčákové 2
Vědomá komunikace tvoří naše vztahy

Svůj život tvoříme skrze vztahy, které budujeme. Vztahy vytváříme tím, jak komunikujeme. Komunikací a vztahy přímo formujeme svůj život. Pro život v radosti a laskavosti k sobě i ostatním je vědomá komunikace přímou cestou. A funkční komunikační dovednosti jsou nástrojem, kterým dosáhneme svého cíle – dlouhodobých láskyplných vztahů.

Symbol Simony Babčákové 2
Vztahy doma i v práci

Principy vědomé komunikace kultivují nejen vztahy osobní, ale i prostředí pracovních skupin a kolektivů. Naše pocity a komunikace v zaměstnání mají vliv na komunikaci v osobním životě. Základní komunikační dovednosti a nástroje, které si osvojíte, pomůžou k větší efektivitě, lehkosti i smysluplnosti komunikace. Zjednoduší také procházení konflikty a vyrovnávání se se změnami, což pro nás nebývá lehké.

Symbol Simony Babčákové 2
Naučíte se klíčové principy:

nástroje a strategie pro efektivní komunikaci,

správné načasování a správnou formu komunikace,

transparentnost a nastavování hranic,

ocenění a docenění v komunikaci.

Symbol Simony Babčákové 2
Srozumitelně a prakticky

Kurz vědomé komunikace je založený na vaší aktivitě a práci. Workshop stojí na vašem prožitku, nácviku a praktických příkladech. Získáte srozumitelné informace, které jsou okamžitě použitelné v životě. Můj život změnila vědomá komunikace radikálně k lepšímu, proto mám potřebu své poznání posílat dál.

Workshop

Symbol Simony Babčákové 2

Prevence syndromu vyhoření

Doba je tekutá a rychlá, neustálý tlak na výkon všudypřítomný. Syndrom vyhoření na nás číhá za různými rohy. Ale je možné mu předejít. Je to sice těžké, ale pořád méně náročné než cesta ze dna skutečného vyhoření.

Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy

Symbol Simony Babčákové 2
Vyhoření se mě netýká

Syndrom vyhoření se týká všech. I když děláte to, co vás baví. Nebo vám naopak práce nedává smysl. Nebo ke kariéře pečujete o děti či rodiče. Nebo necítíte ocenění a nezažíváte radost. Když jste v tom dlouhodobě, ztrácíte půdu pod nohama a dostáváte se na hranu propasti. Dostat se z ní je náročné, bez záruky a často si odnášíte i trvalé poškození.

Symbol Simony Babčákové 2
Pádu na dno se dá vyhnout

V ideálních životních podmínkách nejsme nikdy. Klíčem k prevenci syndromu vyhoření je rozpoznat, v jaké fázi se v jednotlivých okolnostech svého života nacházíte. Na workshopu k tomu dostanete kompas, ke kterému se budete moct kdykoliv vracet. Pomůže vám zvědomit si, v jaké fázi v souvislosti s vyhořením právě stojíte. Díky tomu nemusí pád na dno přijít.

Symbol Simony Babčákové 2
Plán pro prevenci vyhoření

Pomocí dotazníku uvidíte mapu svého života i stav v jednotlivých oblastech. Podpoří vás v pochopení toho, kde se právě nacházíte. Pokud zjistíte, že se v nějakém aspektu blížíte hranici vyhoření, budete mít plán, co přesně udělat, abyste mu předešli.

Symbol Simony Babčákové 2
Co se dozvíte:

Jak rozpoznat, v jaké fázi se nacházíte v momentálních okolnostech svého života.

Jaké jsou možnosti duševní péče a psychohygieny právě pro vás.

Na jaké signály dávat pozor a které už jsou alarmující.

Kdy je čas vyhledat pomoc.

Workshopy a přednášky vědomé komunikace, prevence syndromu vyhoření, vědomí, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život | One human show a besedy | Simona Babčáková

Kdo moje kurzy ocení

Každý, komu záleží na vlastním životě a je ochotný ke změně. Zvlášť myslím na pedagogy, kteří dělají nezastupitelnou a náročnou práci pod každodenním tlakem. Bez efektivní vědomé komunikace a prevence vyhoření se neobejdou.

Stejně jako lidé z byznysu a obecně prospěšných organizací, protože doba je náročná pro všechny. Jednodenní workshopy designuju pro týmy, organizace i malé skupiny.

Simona Babčáková | workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život, jak procházet změnami, prevence syndromu vyhoření
Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, prevence syndromu vyhoření, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život, jak procházet změnami
Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, prevence syndromu vyhoření

Reference

Co o mně říkají ostatní

Michaela Pišiová

Výkonná ředitelka PR Klubu

Spolupráci se Simonou mohu jedině doporučit, a to jako lektorku i moderátorku. Ve svém semináři o komunikaci jde do hloubky, přesto své myšlenky sděluje s lehkostí a osobitým humorem sobě vlastním. Jako moderátorka dokáže hosty skvěle zabavit a přirozeně reagovat na vše, co přijde. Zejména oceňuji její proaktivitu a schopnost přinést jedinečný a promyšlený zážitek. Simona je navíc velmi zapamatovatelná, díky čemuž se o akcích mluví ještě dlouho po jejich konání.

Hana Dolečková

Genealožka / Průvodkyně rodinnou historií

Přednáška o životních změnách a přístupu k nim byla obohacující, plná neuvěřitelné energie a super originálního humoru. Naznačila mi mnoho různých nových cest kudy se vydat, jak na změny, ale i komunikaci nahlížet a pracovat s nimi. Ideální start pro další práci sama se sebou. Doporučuji!

Jana Vopatová

ZŠ a MŠ Lužná p.o.

Dne 16.02.2024 využili zaměstnanci ZŠ a MŠ Lužná p.o. den ředitelského volna k sebevzdělávání formou prožitkového workshopu se skvělou lektorkou Simonou Babčákovou na téma prevence syndromu vyhoření. Mnoho z nás si při aktivních cvičeních uvědomilo, že musíme zvolnit a dělat některé věci jinak, ne tak naplno, chránit a myslet sama na sebe a věnovat se vlastní psychohygieně, do které nás paní Simona zasvětila. Děkujeme.

Yvona Tošnerová

Member of the Board of Directors & Chief Risk Officer (CRO) at Raiffeisen stavební spořitelna

Práce v hybridním prostředí a geografická vzdálenost týmů v rámci ČR klade vysoké nároky na kvalitu komunikace v rámci firmy, i s našimi obchodními partnery. Jasná a transparentní komunikace je klíčem dobrého fungování v rámci každého týmu, mezi týmy a také mezi různými stupni řízení. Hledala jsem pro své týmy školení, které nebude tuctové (jedno z mnoha, které si odsedíte a hned zapomenete) a které půjde přímo k jádru věci a bez obalu. Zvolila jsem školení Vědomé komunikace Simony Babčákové. Školení předčilo všechna naše očekávání. Simona je velmi autentická, vtipná, pojmenovává vše jasně, trefně a pravým jménem. Nenechá vás vydechnout a zažíváte jeden AHA moment za druhým. Školení je velmi dynamické a díky svým hereckým schopnostem dokáže Simona řadu věcí vyjádřit i neverbálně. Díky tomuto jedinečnému spojení logického a emocionálního prožitku školení v týmu ještě dlouho rezonuje, je tématem diskuzí v kuchyňkách, i spouštěčem řady pozitivních změn v práci. A více pracovníků se přiznalo, že díky školení změny zavedli i doma. Pokud hledáte školení, které otevře komunikaci, rozbije některé mýty a iluze a rozproudí komunikaci ve vašich týmech, Simona je ta nejlepší volba. Úspěch školení se rychle v naší firmě roznesl a právě se Simonou připravujeme workshop pro již čtvrtý tým v naší firmě. Více se nedá napsat, tohle školení prostě musíte zažít na vlastní kůži!

Sníte o smysluplných vztazích? Chcete předejít syndromu vyhoření?

Nečekejte na krizi, postarejte se o sebe už teď.

Napište mi