Simona Babčáková

Mluvím o komunikaci a vztazích

Manuál k manipulaci a ovládání okolí u mě nenajdete. Cestu k budování láskyplných vztahů skrze vědomou komunikaci vám ukázat můžu. Srozumitelně, lidsky a prakticky. A s ostrým humorem navrch.

Přednášky Simony Babčákové o vědomé komunikaci a prevenci syndromu vyhoření

Přednáška

Symbol Simony Babčákové 3

Vědomá komunikace

Komunikací tvoříme to nejdůležitější, co máme – vztahy. Otevřenou vědomou komunikací s jasným záměrem vytváříme laskavé dlouhodobé vztahy k sobě i k ostatním. Díky nim můžeme prožívat radost ze života. Radostná spolupráce při naplňování našich potřeb – to je cíl vědomé komunikace.

Nástroje efektivní komunikace

V mém nezaměnitelném podání se dozvíte o klíčových aspektech, které efektivní a vědomou komunikaci ovlivňují a tvoří. Ukážu vám, jak si uvědomit a respektovat základní komunikační nástroje a životní strategie. Pohybuju se v těchto okruzích:

verbální a neverbální komunikace,

vnitřní a vnější komunikace,
transparentnost a skryté motivace,

nastavení hranic,

ocenění, docenění, oslava.

Přednáška

Symbol Simony Babčákové 3

Prevence syndromu vyhoření

Možná si myslíte, že syndrom vyhoření se vás netýká. Je to omyl, vyhoření zasahuje čím dál mladší lidi. A bývá fatální, protože přestáváme fungovat ve všech oblastech života. Zvednout se z popela je těžké, vyžaduje to dlouhodobé změny a velkou péči. Na přednášce si proto zvědomíme, jak vyhoření předejít. Srozumitelně a zábavně vás provedu i tak vážným tématem.

Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy

Kdy zpozornět

Rychlost doby a tlaky ze všech stran jsou extrémní. Naučit se rozpoznat, kdy se překlápíte z únavy do vyčerpání, je klíčová dovednost. Jen tak dokážete vyhoření předejít. Syndrom vyhoření vám dýchá na záda v různých případech:

Když děláte to, co vás extrémně baví a necítíte včas únavu.
Když při seberealizaci pečujete o děti nebo rodiče.
Když překračujete svoje fyzické možnosti.
Když dlouhodobě neprožíváte radost.
Když vám práce nedává smysl.
Když se cítíte nedocenění.
Symbol Simony Babčákové 3

Moje další přednášky

Laskavější přístup k sobě i k životu se prolíná i dalšími čtyřmi přednáškami. I tady ukazuju nástroje a postupy, jak dosáhnout větší životní spokojenosti.

Symbol Simony Babčákové 3
Ocenění jedinečnosti

Každý jsme jedinečný. Pokud to přijmeme a prozkoumáme svou unikátnost, pomůže nám s lepší komunikací. Jedinečnost nám říká, že porozumění mezi lidmi není samozřejmé, ale musíme o něj vědomě pečovat. Poznání sebe sama nám ukáže cestu k laskavějšímu životu.

Symbol Simony Babčákové 3
Jak vědomě tvořit svůj život

Naplněný a spokojený život vytvářejí naše každodenní rozhodnutí. Abyste se mohli správně rozhodovat, potřebujete znát cíl a dobře se orientovat v mapě svého života. Ukážu vám strategie a nástroje k jasné definici cíle a hledání cest k jeho naplnění.

Symbol Simony Babčákové 3
Jak procházet změnami

Jediná stálá věc je změna. Co není ochotné se měnit, to se nevyvíjí, zahnívá a umírá. Je užitečné umět změny vědomě přijímat a procházet jimi, budou se totiž dít i bez naší vůle a souhlasu. Pokud chceme změnami procházet jemně a bez zbytečných zranění, je potřeba se stavět k životu čelem.

Symbol Simony Babčákové 3
Duševní zdraví

Co to vůbec je a jak se o něj starat? Péči o duši nás v dětství nikdo neučil. Bojíme se cítit, protože by nás to mohlo i bolet. Citlivost je ale k životu nezbytná. Potřebujeme vědět, jak o duši pečovat a jak vyrovnávat vnější a vnitřní tlaky. A zvědomit si efektivní nástroje psychohygieny.

Workshopy a přednášky vědomé komunikace, prevence syndromu vyhoření, vědomí, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život | One human show a besedy | Simona Babčáková

Jsou moje přednášky pro vás?

Moje přednášky jsou vhodné pro inteligentní lidi s otevřenou myslí a smyslem pro humor, kteří mají ochotu a odvahu tvořit svůj život. Mluvím k pedagogům, firemním zaměstnancům i studentům (od 15 let).

O všech tématech bych mohla povídat dlouhé hodiny, ale soucítím s posluchači a přednášky omezuji na únosných 60-120 minut podle dohody a potřeb. A důsledně se vyhýbám spolupráci s politickými stranami.

Simona Babčáková | workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život, jak procházet změnami, prevence syndromu vyhoření
Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, prevence syndromu vyhoření, ocenění jedinečnosti, jak vědomě tvořit svůj život, jak procházet změnami
Simona Babčáková - workshopy, lektorování, besedy, One Human show | Vědomá komunikace, prevence syndromu vyhoření

Reference

Co o mně říkají ostatní

Michaela Pišiová

Výkonná ředitelka PR Klubu

Vystoupení Simony Babčákové bylo událostí, o kterém jsem už předem věděla, že bude skvělé. Předat během hodiny a půl jednoduše a zábavně tak komplexní téma, jako je mezilidská komunikace a práce s emocemi, je oříšek. Simona to však zvládla nad očekávání, a to díky své bezkonkurenční autenticitě, životní moudrosti a naprosté srozumitelnosti. Nejhodnotnější na celé přednášce je, že nepředává vyčtené teorie, ale popisuje modelové situace a konkrétní možné reakce, čímž současně jednoduše zrcadlí běžné životy posluchačů. Mě osobně navíc nadchlo, že se nestavěla do role superženy, která prozřela, ale dala všanc i svou vlastní zranitelnost a ukázala, jaké je to být člověkem.

Ondřej Zima

Producer at Film Kolektiv s.r.o.

V pondělí 7. listopadu roku 2022 v rámci dílny (Berčík-Zima) katedry Produkce FAMU konala přednáška Simony Babčákové – Jak správně komunikovat? Tato přednáška se setkala s nevšedním zájmem našich studentů a rád ji vřele doporučuji všem, a to bez ohledu na to, čím se v životě zabývají. Neb celé naše životy stojí na komunikaci a tato přednáska Vám umožní hlouběji pochopit její základy a pravidla. Na přednášce velice oceňuji její přehlednost, názornost a strhující výkon přednášející. Otevřela mi nový pohled na komunikaci, cehož si velice cením.

Hana Dolečková

Genealožka / Průvodkyně rodinnou historií

Přednáška o životních změnách a přístupu k nim byla obohacující, plná neuvěřitelné energie a super originálního humoru. Naznačila mi mnoho různých nových cest kudy se vydat, jak na změny, ale i komunikaci nahlížet a pracovat s nimi. Ideální start pro další práci sama se sebou. Doporučuji!

Martin Krška

Oddělení komunikace, Národní technická knihovna

Moc díky za včerejší Přednášku o komunikaci se Simonou Babčákovou. Bylo to naprosto nezapomenutelné. Simona, atmosféra, organizace, prostě nádhera.

Toužíte v životě po lehkosti, radosti a láskyplných vztazích?

V přednáškách vám ukážu cestu s humorem, nadhledem a zkušenostmi.

Napište mi