Improvizace

Improvizace Simony Babčákové

Simona Babčáková začala improvizovat pod vedením Jaroslava Duška v projektu Dejvického divadla Sekec Mazec, kde spolu se svými kolegy (Jaroslav Plesl, David Novotný, Pavel Šimčík, Marek Daniel, Klára Melíšková, Tatiana Vilhelmová a Lenka Krobotová) a s reprodukovanou hudbou Alana Vitouše vytvářeli příběhy bez jakýchkoliv příprav a domluv.

Image
Image
Image
Image
Image
Image[/liquiditem]
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image
Second image

 
Na tento projekt navázala vlastními večery v Dejvickém divadle Second Sekec, kam si zvala různé hosty, např: Jaroslav Plesl, Jaroslav Dušek, Tomina Jeřábek (vosto5), Johana Švarcová, Tomáš Pospíšil (alias Gaston), Petr Nikl a Ester Kočičková. Střídal se i hudební doprovod, na kterém se podíleli: Zuzana Dumková, Petr Hepnar, Marcel Bárta Tony Nyass (Yelow sisters), Zdenka Vaňurová, David Doubek, skupina Dva (Bára Švarcová a Honza Kratochvíl) a další.

Souběžně hrála improvizace i v intimním prostoru klubu Rybanaruby s dalšími hosty.

V případě zájmu o improvizované představení Simony Babčákové prosím navštivte sekci KONTAKTY.

Rozhovor Simony Babčákové s Danielou Drtinovou na téma improvizace najdete ZDE

 

Improvizace s Ester Kočičkovou – Dámská hnízda

Postupem času přestala partnery k improvizaci střídat a ustálila se ve dvojici s Ester Kočičkovou. Jejich setkání vytváří výbušnou směs třeskutého a ostrého humoru, který nectí žádná tabu a rozhodně bychom ho nenazvali laskavým. Diváci jsou šokováni a u toho jim tryskají slzy smíchy.

Improvizace jsou uváděny pravidelně každý měsíc v klubu Rock Café a příležitostně na zájezdech po celé České i Slovenské republice.

Délka představení: cca 2 hod. s patnáctiminutovou pauzou.

V sezóně 2014 – 2015 pořádala Simona Babčáková improvizační workshopy v Dejvickém divadle pod názvem Laboratoř. Na těchto workshopech zkoumala do větší hloubky techniky improvizace a schopnost je předávat dál v zábavné a srozumitelné formě. Výsledkem těchto workshopů byly večerní improvizační představení, kde si Simona s vybranými účastníky workshopu rovnou zahrála. Potěšujícím efektem byla narůstající návštěvnost a zájem o improvizace jako techniku i o představení (diváci měli možnost navštívit i část workshopu, kde mohli vidět, jak improvizace vzniká a jak se kultivuje, čili jaká jsou pravidla hry).

Nová improvizační skupina NO A?

Vzhledem k velké společné radosti při představeních vznikla nová improvizační skupina, kde se skladba jednotlivých hráčů proměňuje. V tuto chvíli spolu hrají: Jana Machalíková (improliga, dramatická pedagogika, zdravotní klaun), Saša Stankov (zdravotní klaun a improvizační matador), Jiří Laštovka (herec), Přemysl Bukovský (improvizační matador), Tony Nyass (hudebnice a zpěvačka, Yellow Sisters), Václav Kořínek (výtvarník a hudebník, který si nástroje vyrábí a vyvíjí sám), Kitchen (hudebník), Ivan Manolov (kytarista) a samozřejmě i Simona Babčáková. Počet členů skupiny se bude rozšiřovat a měnit, jako improvizace sama. O hraní této skupiny budeme imformovat v sekci novinky. Představení je možno objednat přes kotaktní formulář.

 
Workshopy

V případě zájmu  je možno si objednat improvizační workshop Simony Babčákové.  Workshop je vhodný pro skupiny, které mají nějakou jevištní nebo improvizační zkušenost, např. herecké soubory (i amatérské), zdravotní klauni, studenti herectví a tvořivé dramatiky apod.. Pro bližší informace můžete využít kontakní formulář.